خط عمومی و خط اختصاصی پیامکی چیست؟

گاهی یاوقات ممکن است نیاز داشته باشید تا برای کاربران خود پیامک های تبلیغاتی ارسال نمایید. برای اینکار نیاز دارید تا از خطوط ارسال پیامک استفاده کنید. با کمک این خطوط شما میتوانید پیام های خدماتی و تبلیغاتی خود را به دست مشتریان خود برسانید. این خطوط به خط عمومی و خط عمومی تقسیم میشود.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با انواع خطوط ارسال پیامک آشنا کرده و به شرح معایب و مزایای هر کدام از این خطوط بپردازیم. احتمالا سؤالاتی از قبیل چرا باید خطوط پیامکی داشته باشیم؟ چگونه یک خط اختصاصی فعال کنیم؟ تفاوت بین خطوط عمومی و خطوط اختصاصی کدامند؟ و سوالات بسیار دیگری که ممکن است شما به سوال اون ها نیاز داشته باشید.

لازم است قبل از هر چیزی در ابتدا با معنا و مفهوم سامانه پنل پیامکی آشنا شده تا با مطالعه ی این مقاله دچار سردرگمی نشوید.

خط عمومی و خط اختصاصی سامانه پیامکی چیست؟

اولین اقدامی که بعد تهیه سامانه پیامک باید انجام دهید ، ارسال پیامک می باشد. حال برای ارسال پیامک های تبلیغاتی یا خدماتی خود نیاز به خطوط پیامکی دارید. بنابراین در تعریف خطوط پیامکی باید بگوییم، خطوطی هستند که از آن ها ارسال پیامک های انبوه یا پیامک های اطلاع رسانی استفاده میشود.

خطوط پیامکی مختلفی برای اسال پیامک وجود دارد که با هم تفاوت هایی دارند. از جمله ی این موارد شامل:

 • نوع اپراتور ارائه دهنده ارائه دهنده خطوط
 • سرعت ارسال و دریافت پیامک
 • گزارش ارسال پیام
 • عودت هزینه های ناموفق
 • شیوه ارائه خطوط خدماتیو اختصاصی
 • شیوه نامه کاری اپراتور ارائه دهنده خطوط
 • و . . .

خط عمومی و خطوط اختصاصی پیامکی
خطوط عمومی

انواع خط پیامکی

همانطور که گفته شد از خطوط برای ارسال پیام های انبوه و تبلیغاتی استفاده میشود. این خطوط دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند که در ادامه این مطلب به آنها اشاره میشود.به طور کلی خطوط ارسال پیامک به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

 1. خطوط پیامکی عمومی
 2. خطوط پیامکی اختصاصی

خط اختصاصی ارسال پیامکی چیست؟

خطوط اختصاصی ارسال پیامک یا خطوط انحصاری مشابه خطوطی تلفن همراهی هستند که برای مکالمه تهیه میکنید اما برای ارسل اس ام اس استفاده میشوند. زمانی که شما می خواهید از طریق سامانه های اسال پیامک اقدام به ارسال پیامک های انبوه و یا دریافت آن ها نمایید می بایستی یک خط اختصاصی برای این کار تهیه نمایید. اپراتور های این خطوط را ارائه میدهند که از جمله آنها ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰، ۹۰۰۰ و ۰۲۱ میباشند.

لازم به ذکر است که این خطوط توسط اپراتور های مختلفی ارائه میشوند و دارای قابلیت ها و تعرفه های مختلفی میباشند.

خط عمومی ارسال پیامک چیست؟

خط عمومی در واقع خطوطی هستند که شما به صورت پیش فرض در پنل پیامک خود به صورت فعال دارید. این خطوط به صورت اشتراکی بین کاربران قابل استفاده هستند.

لازم به ذکر است این خطوط فقط جهت ارسال پیامک قابل استفاده میباشند و امکان دریافت پیامک را ندارند.

خط عمومی با پیش شماره های مخصوصی به کاربران پنل های پیامکی ارائه می شوند. اپراتور های این خطوط را ارائه میدهند که از جمله آنها ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰، ۹۰۰۰ و ۰۲۱ میباشند.

قبل از ثبت شماره های اختصاصی نکات زیر را حتما رعایت کنید

لازم است تا قبل از تهیه و فعالسازی خطوط ارسال پیامک نکاتی را بدانید. برخی از این نکات شامل:

 • در نظر گرفتن تعرفه خطوط پیامک
 • مزایا و معایب هر یک از اپراتور های ارائه دهنده خطوط را مطالعه کنید
 • کارهای مربوط به استعلام خط اختصاصی پیامکی زمان بر بوده و احتیاج به مدت زمان زیادی دارد، لذا می بایستی تا موقع دریافت پاسخ مربوط به استعلام خطوط خود منتظر بمانید.
 • از زمانی که هزینه پرداخت را واریز می نمایید تا فعال شدن خط اختصاصی شما چیزی حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان مورد نیاز است.
 • اگر خط اختصاصی خود را در زمانی غیر اداری خریداری یا استعلام نمایید، پیگیری آن در روز اداری بعد صورت می پذیرد.

خط عمومی و خطوط اختصاصی پیامکی
خطوط عمومی

چرا باید از خطوط پیامکی استفاده کنیم؟

یکی از اصول مهم در امر بازاریابی و رسیدن به فروش بیشتر، ارتباط با مشتریان و شنیدن پیشنهادات و نظرهای آن ها می باشد. برای اینکه به این امر مهم دست یابید، لازم است تا ارتباطی بی واسطه با مشتریان خود برقرار نمایید. یکی از راه های ارتباط مستقیم با مشتریان و کاربران اینترنتی، استفاده از خطوط پیامکی می باشد که این خطوط اختصاصی این امکان را برای شما فراهم می آورد تا کاربران بدون واسطه سخنان خود و نظرات شان را به شما منتقل نمایند.

در امور مربوط به کسب و کار و خرید و فروش، لازم است تا یک خط اختصاصی داشته باشید تا بتوانید علاوه بر ارسال پیامک های انبوه و تبلیغاتی با مشتریان خود ارتباط تنگاتنگی برقرار نمایید.

کدام یک از این خطوط مناسب تر می باشند؟

هیچ کدام از این خطوط دارای برتری ویژه ای به نسبت دیگری نمی باشند و همگی از نظر کیفیت و یا کمیت در یک سطح قرار دارند. با تمام این تفاسیر ممکن است تفاوت های جزئی در سرعت ارسال وجود داشته باد که آن هم به صورت مقطعی بوده و ممکن است برای هر کدام از خطوط رخ دهد. اما کیفیت در همه یکسان بوده و یک نحو می باشد.

چگونه یک خط اختصاصی سفارش دهیم؟

اگر چنانچه مایل به خرید یک خط اختصاصی برای کسب و کار خود و ارسال پیامک های تبلیغاتی می باشید، می توانید از طریق سامانه نوران اس ام اس نسبت به تهیه و خرید آن اقدام نمایید. هزینه خطوط در سامانه نوران اس ام اس نسبت به سایر اپراتورها و سامانه ها مناسب تر و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشند.

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.